Kutnohorské týmy duševního zdraví jsou již opravdu mobilní

Kutnohorské týmy duševního zdraví jsou již opravdu mobilní

Týmy pro duševní zdraví dětí, které působí od července na základní škole ve Zruči nad Sázavou a na základní škole Kamenná stezka v Kutné Hoře dne 13. 7. převzaly do pronájmu dva vozy, které budou po následující dva roky zajišťovat mobilitu týmů. Pracovníci týmů tak budou mít možnost dojet za klienty v celé obci s rozšířenou působností Kutná Hora, do které spadají mimo Kutné Hory a Zruče nad Sázavou také například Uhlířské Janovice, Zbraslavice, Kácov, Vlastějovice a další obce.

Mobilita kutnohorských týmů duševního zdraví je zásadní pro splnění účelu, za kterým týmy vznikají. Sociální pracovníci ve spolupráci se speciálními pedagogy, psychology, zdravotními sestrami a s podporou dětského psychiatra a klinického psychologa mají od září 2021 začít poskytovat včasnou podporu v náročných situacích dětem a mládeži ve spolupráci s jejich rodinami a pracovníky škol, a to ideálně v místě sídla jejich školy či rodinného zázemí. Aby se pracovníci týmů mohli po ORP Kutná Hora pohybovat, byly pro tyto účel na dva roky pronajaty dva osobní automobily značky Hyunday.

Týmy duševního zdraví začnou naplno svou podporu poskytovat dětem a mládeži, jejich rodinám a pedagogům od září 2021. Pilotní působení mobilních týmů duševního zdraví je hrazeno z fondů EHP a Norska.